Hastalıklara Karşı Likopen!

Likopenin insan vücudunu birçok hastalıktan koruyacağı ve riskleri azaltabileceği biliniyor. Likopen insanın vücudunda bazı hastalıklara karşı savaşan güçlü bir antioksidandır.

Bu değerli antioksidana her mevsim güvenilir şekilde ulaşmak için TAT Domates Ürünlerini tercih edebilirsiniz. Çünkü TAT Domates Ürünlerinin leziz domatesleri mevsiminde, en güvenilir topraklarda üretilip raflarda yerini almaktadır. Pratik, ekonomik, doğal ve katkısız likopen kaynaklarınız size çok yakında.

#

Likopenin iyi geldiği, koruduğu ve riski azalttığı bilinen hastalıklar ise şöyledir;

Göğüs kanseri

Kadın sağlığını en çok tehdit eden hastalıktır meme kanseri. Fakat yeterince likopen tüketirseniz, likopen meme dokusunu güçlendirecek ve vücudunuz için ciddi bir koruma kalkanına sahip olacaksınız.

Rahim kanseri

Likopen içindeki yüksek serum seviyeleri sayesinde sizi rahim kanserinden korur ve riski azaltır.

Osteoporoz

Orta yaş ve sonrasında kadınlarda ortaya çıkan kemik erimesi ve bozulması rahatsızlığını kırmızı mucize olan likopen ve D vitamini ile yavaşlatıp, geciktirebilirsiniz.

Kolon kanseri, ağız Kanseri, pankreas ve yutak kanseri

Likopenin ciddi anlamda kolon kanseri, ağız kanseri, pankreas ve yutak kanserinden de koruduğu ve riskleri azalttığı görülmüştür.

Endometrial kanseri

Bu kanser türünde likopenin etkisi ise; kanserli hücrelerin çoğalmasını engelleyerek hastalığının seyrini yavaşlatır ve hastalığa yakalanma riskini azaltır.

Akciğer kanseri

Akciğer insan vücudunun enzimi en güçlü organlarındadır. Likopen akciğerin duvarlarında belli bir oranda zaten bulunur. Fakat günlük düzenli olarak alınan likopen miktarı ile bu orana katkı sağlamış olursanız bu hastalığa yakalanma riskini de azaltmış olursunuz.

#

Prostat kanseri

50 yaşın üzerindeki her erkeğin yakalanma riskinin yüksek olduğu prostat kanserinden en etkili korunma yöntemi domates ve domates ürünleridir. Haftada beş kez TAT Domates Ürünlerinden bazılarını tüketerek prostat kanserinden korunabilirsiniz.

Kalp ve damar hastalıkları

Likopen, zararlı kolesterolün damarların duvarlarında birikmesini ve tıkayıcı plakalar oluşturmasını önler ve sizi kalp krizi ve damar tıkanıklığı riskinden korur.

Alzheimer

Düzenli ve sıklıkla tüketilen likopen ile ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan Alzheimer hastalığını önemli ölçüde önleyebilirsiniz.

Cilt yaşlanması ve Astım

Likopenin özellikle de kadın cildini koruduğu çeşitli araştırmalarda görülmüştür. Domates ve domates ürünlerinde bulunan yoğun C vitamini sayesinde ise astım nöbetlerinin sıklığı ve yoğunluğu azalttığını biliniyor.

TAT'lı Bilgiler